CTO کیست و چه‌کاری انجام می­‌دهد؟

CTO کیست و چه‌کاری انجام می­‌دهد؟

تکنولوژی با تجارت آمیخته شده، و نقش اصلی مدیر ارشد فناوری یا  (chief technology officer (CTO این است که مطمئن شود استراتژی­‌های فنی با اهداف کلی شرکت همسو هستند. این بدین معنا نیست که CTO همیشه بر کار دپارتمان IT یا تیم­‌های پشتیبانی نظارت می­کند، بلکه کاری که او باید انجام دهد، ترکیب دانش فن‌آوری موجود و فن‌آوری در حال ظهور است، او باید بتواند این کار را به شکلی انجام دهد که بهترین تاثیر را در آینده یک کسب و کار داشته باشد.

Matt Mead، مدیر ارشد فناوری یک شرکت مشاوره دیجیتالی در شیکاگو درباره نقش یک CTO اینچنین می‌گوید:

« من فکر می‌­کنم CTO می­تواند همانند یک چسب بین پیاده سازی فن‌آوری و استراتژی محصول عمل و کمک کند همه چیز در یک کسب‌وکار به خوبی در کنار هم قرار بگیرند. چیزی که امروزه در بسیاری از شرکت­‌ها دیده نمی­‌شود.»

CTO باید راه‌حل‌­های فنی فعلی شرکت را مدیریت کند، از فن‌آوری­‌های جدید آگاه باشد و با سایر مدیران درباره بودجه مورد نظر جهت پیاده‌سازی فن­‌آوری‌­های جدید و برطرف کردن مشکلات موجود، همکاری کند. علاوه بر این مسئولیت­‌ها، CTO ها باید درباره آینده مسیر حرکت یک شرکت نیز فکر کنند، اهداف کلی شرکت را در نظر بگیرند و دریابند که فن‌آوری چطور می‌­تواند به تصمیم‌گیری­‌های کلیدی یک شرکت کمک کند.

همه شرکت­‌ها به CTO نیاز ندارند اما اگر یک استارت‌آپ راه اندازی کرده‌اید و یا کسب‌وکار شما با داده‌­ها و اطلاعات سنگین و زیادی سر و کار دارد، CTO می­‌تواند به شما کمک کند تا عملکرد بهتری داشته باشید. Matt Mead می‌­گوید سازمان­‌هایی که شرکت فناوری سنتی نیستند اما «مرکز داده برای یک صنعت هستند» به یک CTO نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند، تکنولوژی که می­‌خواهند به کار بگیرند همسو با اهداف کسب‌وکارشان باشد و به صورت تصادفی و بدون برنامه راه‌‌اندازی نشود.

ادامه مطلب...


بارکد لینک این مطلب